Do strážnice za folklorem a přírodou

Strážnice leží na Slovácku, v rovinách u řeky Moravy pod svahy Bílých Karpat. Je to město vína a lidových tradic, každoročně se tu koná Mezinárodní folklorní festival, vyhlášený je i zdejší skanzen a zámek, v němž si prohlédnete unikátní expozici lidových hudebních nástrojů.

Město Strážnice je srdcem moravského folklóru, má jádro starého i nového města a řadu nejen chráněných památek, vyniká krásnou přírodou v okolí Baťova kanálu.

Při příjezdu do malebné Strážnice Vás zaujmou Veselké a Skalické brány i domy zdobené strážnickým ornamentem. 

zážitková půjčovna koloběžek strážnice

  • půjčovna koloběžek
  • zážitky s průvodcem
  • netradiční poznávací okruhy
  • na zmrzlinu, víno, tradice a slováckou pohostinnost

nordic walking ve všech stylových podobách

Poznejte Slovácko trochu jinak. Sportovně nebo rekreačně s nordic walking holemi. Naučíme, zdokonalíme a provedeme vás světem, který nikde jinde nepoznáte. 

Přístav na baťově kanále

Jeden z nejživějších přístavů Baťova kanálu. Díky své poloze je zde dost rušno, ať už jde o provoz na vodní cestě nebo na březích. Nachází se kousek od historického středu města a bezprostředně sousedí se strážnickým skanzenem a zámeckým parkem. V přístavu můžete potkat vodníka, dát si něco dobrého v plovoucí cukrárně

Skanzen strážnice

Skanzen Strážnice Vás vrátí do časů chaloupek s doškovými střechami a řemeslných dílen s expozicemi tradičního života a bydlení na Slovácku. Vinohradnické stavby s vinohradem představují pěstování a výrobu vína od nejstarších dob. 

Zámek Strážnice

Strážnický zámek – při okraji města, uprostřed rozlehlého anglického parku, je dvoupatrová budova zámku, který určitě stojí za návštěvu. Zámek byl přestavěn ze strážního hradu, proto Strážnice

 

Průžkův mlýn

Průžkův mlýn – jedna z nejstarších dochovaných staveb Strážnice, o které se píše již v roce 1543, má historické architektonické prvky: mohutné nosné trámy a dřevěný mlýnský mučící pranýř s letopočtem 1601.

Věž s kostelem sv. Martina

Věž s kostelem sv. Martina – k městu Strážnici neodmyslitelně patří věž s kostelem sv. Martina. Kostel byl postaven původně jako gotický lutheránský v 15. století, kdy vyhořelo Staré město.

Stážnické brány

Strážnické brány – v době tureckého nebezpečí, ve druhé pol. 16. století byl majitel panství Jan III. ze Žerotína jmenován hlavním vojenským velitelem Moravy a podle nařízení opevňoval pohraniční města. Tehdy bylo dobudováno opevnění Strážnice.

Strážnicko a náš kraj si jednoduše zamilujete, těším se na Vás! 

Ubytování pod Bílou Věží Strážnice | © Copyright 2022 | Patrikorsak.cz |